Pedikúra

název pro péči o nohy. Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla. Umožňují nám chodit, běhat, skákat a nesou nás, kam potřebujeme.  A my je za odměnu trápíme v nevhodné obuvi a pak není divu, že se nám tvoří otlaky, kuří oka a puchýře. Aby se cítily jako v bavlnce, dopřejme jim profesionální péči, jakou si zaslouží.

Mokrá pedikúra

klasické ošetření, kdy se nohy namočí do vodní lázně. Následně se ošetří pomocí pedikérských nástrojů.

Přístrojová (medicinální) pedikúra

odborné ošetření nohou, u kterého se nepoužívá ostrý skalpel. Ošetření probíhá nasucho pomocí vysokoobrátkových fréz z profesionálních materiálů. Pracuje se na vydezinfikovaných nohách, kdy se obrušují postižená místa. Touto metodou je zaručena bezbolestnost celého ošetření, nedochází zde k porušení integrity kůže. Je doporučena u rizikových skupin: diabetici, kardiaci, lidé s poruchami srážlivosti krve, těhotné a podobně. Ošetření se pohybuje od 45 minut až do 1,5 hodiny dle stavu chodidel.

Kombinovaná pedikúra

spojení přístrojové a klasické pedikúry. Přináší výhody jak mokré tak suché pedikúry.

P-shine

přírodní technika úpravy nehtů vhodná na ruce i nohy. Slouží k péči o dehydratované a křehké nehty. Používá se zde pasta s obsahem minerálů a včelího vosku. Aplikací zvyšujeme pevnost nehtů, pružnost, metabolismus nehtového kořene a nehtového lůžka. Délka ošetření se pohybuje kolem 45 minut.

Parafín

speciální vosk, který zadržuje teplo. Dokáže prohřát a uvolnit ztuhlé svaly a klouby. Zlepšuje krevní oběh, otevírá póry a tím dodá pokožce výživu. Vosk se rozehřeje ve speciálním přístroji, do lázně se ponoří chodidla popřípadě ruce a parafín se nechá působit 15-20 minut. Po ošetření budete mít vaše nohy nebo ruce sametově hebké a uvolněné.  Nutnost objednat předem, parafín se nahřívá 4 – 5 hodin.

Horká čokoládová masáž

Čokoládová masáž nejen člověka příjemně uvolní, ale také zkrášluje pokožku, odstraňuje celulitidu a napíná kůži. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů, je harmonizující a jemně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně. Díky čokoládové masáži, tělo pokožkou vstřebává vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. V kontaktu s pokožkou dochází k její stimulaci a omlazení, aktivuje se látková výměna a vyplavují se toxické látky. Speciálně upravená čokoláda vyživuje a zvláčňuje pokožku, zbavuje pleť vrásek a pomáhá redukovat celulitidu a strie.  Masáž se zábalem si budete vychutnávat kolem 30 minut.

Medová masáž

Jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu z Ruska.  Pomocí tzv. pumpovacích pohybů rukou jsou při masáži medem vysávány staré usazeniny a jedy až z hloubi tělesných tkání. Škodliviny se v průběhu masáže vylučují v podobě gumovitých výměšků na problémových místech. Toxiny se v našem těle usazují vlivem léků, potravin, kouření a nezdravého životního stylu.                 Po medové masáži se budete cítit jako znovuzrození, Vaše pokožka bude sametově hedvábná a vůně medu Vás bude provázet ještě na cestě domů. Medovou detoxikaci si vychutnáte v průběhu 30 minut.

Colostrum, urea, aloe vera

Colostrum

česky mlezivo, je první mléko produkované savci několik hodin po porodu. Je cenné pro svůj vysoký obsah imunitních složek nezbytných pro přežití ve světě plném mikroorganismů. Je nejbohatším zdrojem imunoglobulinů (protilátek) a růstových faktorů. V colostru lze dále nalézt celou řadu prospěšných látek, které stimulují činnost imunitního systému. Přídavek colostra pomáhá hydratovat a regenerovat buňky pokožky, zpomalovat její stárnutí, chrání svrchní část pokožky před celodenním působením nepříznivých vnějších vlivů a v neposlední řadě napomáhá k odstraňování kožních defektů. Účinek kosmetických přípravků obsahujících colostrum lze účinně podpořit současným užíváním colostra ve formě potravinového doplňku. Tato možnost kombinace pouze podtrhuje celistvost účinků colostra na lidský organismus a jeho pozitivní vliv.

Urea

neboli močovina je velmi prospěšná pro naši kůži. Je jedním z prvků, který odpovídá za přirozenou hydrataci pokožky, reguluje vlhkost v kůži a brání její ztrátě. Také má výborné léčivé vlastnosti v hojení prasklin, trhlin a malých ran. Díky svým účinným vlastnostem proniká do hloubky zrohovatělé pokožky a změkčuje zrohovatělou vrstvu, hluboce hydratuje šupinatou suchou pokožku nejen nohou, ale rukou, loktí a kolenou.  Přípravky s obsahem urey chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí, podnebí a vnějších faktorů. Krémy s ureou hojivě působí na popraskání pokožky a vyrovnávají barvu a strukturu kůže.

Aloe Vera

subtropická rostlina, z dužiny listů se získává průhledná tekutina, která se pro své příznivé účinky využívá nejen jako doplněk stravy. Aloe jsou přisuzovány také zklidňující účinky na pokožku, a proto se také hojně využívá v kosmetice. Klinické studie prokázaly, že gel z Aloe Vera obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerály, enzymy, polysacharidy a mnoho dalších prospěšných látek. Aloe Vera přispívá k ochraně proti mikroorganizmům a celkové fyzické pohodě, působí příznivě proti únavě, podporuje trávení, přispívá ke zdraví trávicího systému, pomáhá udržovat normální hladinu krevního cukru a přispívá k udržení zdravé pokožky.

Manikúra

ošetření přírodního nehtu. Hezky upravené nehty jsou součástí naší vizáže. Jde o ošetření kůže a tvarování nehtů. Provádíme ji z kosmetického i lékařského důvodu.

Balb Care

originální manikúrní rukavice s výživnou emulzí určenou k péči o ruce a nehty. Emulze obsahuje přírodní výtažky z hamamelu, tea tree olej, alantoin, vápník, keratin a přírodní změkčovač pokožky. Vaše ruce a nehty se budou cítit neuvěřitelně zdravé a budou připravené na zdobení lakem.

Gel lak

oblíbená úprava přírodních nehtů. Je vhodný pro ty klientky, které nemají čas na lakování nehtů, nechtějí modeláž a vyhledávají přírodní a šetrnou úpravu nehtů. Dosahuje vysokého lesku, nehty jsou pružné a pevné. Sundání se prování pomocí roztoků, není potřeba dalšího obrušování.

Modeláž nehtů

Jedná se  o prodloužení a vytvarování nehtů pomocí gelu.  Modeláží nehtů lze vytvořit nově, zdravě a přirozeně vypadající nehty. Pokud máte zdeformované nebo poškozené nehty, určitě se vyplatí vyzkoušet modeláž nehtů. S klasickým akrylem nepracuji z několika důvodů. Je pro nehty škodlivější a nehty nedýchají. Modeláž akrylem je nepříjemná pro silný a dráždivý  zápach.

Dezinfekce a sterilizace

Znáte rozdíly mezi dezinfekcí  a sterilizací? Máte informace o tom, jakou metodu používá váš pedikér či manikér na nástroje?  Při pouhé dezinfekci nástrojů hrozí velké riziko přenosu plísní, bradavic a mnohých dalších infekcí! V mé provozovně se nachází horkovzdušný sterilizátor Melag 75 s nucenou cirkulací vzduchu. Tento sterilizátor odpovídá všem platným předpisům a zákonům ČR pro provoz v pedikérských salonech a lékařských ordinacích. Nejdříve provádím mechanicko-chemickou  dezinfekci a pak následuje sterilizace v horkovzdušném sterilizátoru, která trvá 45 minut při 180°C. Každá sterilizace se zapisuje do sterilizačního deníku, kde se dokládá použitý tester. Dezinfekce nástrojů, rukou a ploch je zničení choroboplodných mikroorganismů chemickou cestou a  v žádném případě nenahrazuje sterilizaci! Samotnou dezinfekcí nikdy nemůžeme dosáhnout dokonalé čistoty, např. se nezničí vir HIV.

Sterilizace je souhrn opatření, kterými se v daném prostředí usmrtí všechny životaschopné mikroorganismy.

Ošetření obuvi        NOVINKA

bdf262d7-e9b2-4a9b-885e-2e61520f5c62

za využití revolučního desinfikátoru KLENZ DesiDeo Uno.

Jedná se přístroj s prokazatelnou až 99,8% účinností a to díky působení speciální technologie nano částic stříbra a ozonu, tedy látek s antibakteriálními vlastnostmi.

STOP MYKÓZÁM A ZÁPACHU OBUVI

LABORATORNÍ TESTY PROKÁZALY:

  • 98% účinnost při potlačení kultury Trichophyton rubrum – nejčastější dermatofyt způsobující plísňové onemocnění – mykózy
  • 99,7% účinnost při potlačení kultury Psedomonas aeruginosa – vyvolává řadu onemocnění – zánět močových cest, středního ucha či hnisání popálenin
  • 99,8% účinnost při potlačení kultury Esterichia coli – vyvolává průjmová onemocnění
  • 92% účinnost v boji se zápachem na vzorku vysoce páchnoucího amoniaku

KLENZ – revoluční dezinfikátor doporučuji používat při každé pedikúře! Po ošetření si obujete čistou a vydezinfikovanou obuv bez plísní a zápachu.

Jedná se o suchý proces bez působení tepla. Po ukončení 8 minutového čistícího procesu je možné obuv hned používat. Navíc nedochází k žádnému opotřebení.

Princip nano technologie 

Nano technologie je revoluční metoda dělení částic. Umožnila dělení částic stříbra na nano částice, které jsou 100 000 x menší než tloušťka vlasu. Používání stříbra jako antibakteriálního prvku je umocněno právě objevením nano technologie. Miniaturní nano částice jsou tak schopny využít svůj potenciál v boji s bakteriemi mnohem účinněji a efektivněji. Ozón sám o sobě má dezinfekční účinky a ničí v prostoru mikroorganismy. Je nezávadný, zdraví neškodný. S nano částicemi stříbra reaguje tak, že dokáže okamžitě rozložit buňky mikroorganismů.